Sú to hlavne tieto produkty: paprika, rajčiny, reďkovka, hlávkový šalát, uhorky šalátové aj nakladačky, kapusta, kel, karfiol, brokolica, kaleráb, čínska kapusta, melóny, cibuľa, cesnak, mrkva, petržlen, zeler, cvikla, tekvica, šošovica, hrach, zemiaky a kvasená kapusta. Predpokladaná dodávka rôzneho sortimentu zeleniny v r.2001 je 5000 ton. Slovzel
Sídlo, prevádzka:

Chotínska cesta 22
947 01 Hurbanovo
tel: +421 (35) 760 3770
fax: +421 (35) 760 3771
Prevádzka:

Areál skleníkového hospodárstva
946 32 Marcelová
tel: +421 (35) 7798178
fax: +421 (35) 7798180

 

 SLOVZEL je pestovateľské marketingové združenie 11 členov - pestovateľov zeleniny na celkovej výmere 270ha s úlohou predaja produktov od členov ako aj výkupom a predajom od iných pestovateĺov zeleniny.
Organizácia vznikla pomocou dvojstranného Slovensko - Holandského projektu, ktorý podporuje družstvo finančne a radami.

 Členstvo v SLOVZEL-i je otvorené všetkým pestovateľom zeleniny a v tomto novom pojme, v ktorom pestovatelia ostávajú nezávislí a sú spojení len z dôvodu obchodného sa očakáva rýchly rast v prichádzajúcich rokoch, pretože SLOVZEL jednak exportuje kvalitneň upravenú, triedenú a balenú zeleninu, jednak zaplní chýbajúci článok na slovenskom trhu zeleniny tým, že ponúkne väčšie množstvá štandartnej kvality väčšieho sortimentu zeleniny.

 Základom odbytovania je vypestovaná rýchlená a vonkajšia zelenina členmi družstva v ročnom objeme cca 4-6 tis.ton, sortimentne priebežne doplňovaná podľa potreby výkupom od iných pestovateľov a záhradkárskych združení, dodávaná priebežne počas celého roka.

 Sú to hlavne tieto produkty:

paprika, rajčiny, reďkovka, hlávkový šalát, uhorky šalátové aj nakladačky, kapusta, kel, karfiol, brokolica, kaleráb, čínska kapusta, melóny, cibuľa, cesnak, mrkva, petržlen, zeler, cvikla, tekvica, šošovica, hrach, zemiaky a kvasená kapusta. Predpokladaná dodávka rôzneho sortimentu zeleniny v r.2001 je 5000 ton.

 SLOVZEL družstvo prevádzkuje výkonnú technologickú linku na mytie, preberanie, triedenie, váženie a vrecovanie - mrkvy, petržlenu, zeleru a zemiakov s výkonnosťou 2 t/hod. Možnosť ročnej dodávky 3-4 tis.ton. Ďalej prevádzkuje linku na odvňatenie, čistenie, preberanie, triedenie, váženie a vrecovanie cibuľi s výkonnosťou 2t/hod. Možnosť ročnej dodávky 1,5-2 tis.ton. Okrem toho prevádzkuje aj linku na čistenie, preberanie, triedenie, váženie a balenie papriky zeleninovej a rajčín s výkonnosťou 1,5t/hod. Možnosť ročnej dodávky 0,8-1,2.

Balenie zeleniny bude:

 • do tkaných vriec o hmotnosti 5-30kg
 • do priesvitných igelitových sáčkov s hmotnosťou 1-5kg
 • na polystyrénové tácne o hmotnosti 0,5 - 2kg
     (mix - polievková zelenina)
 • do kartónov s hmotnosťou 6 - 16kg
 • do PE alebo HV, HM


 •  Na požiadanie môže byť vykonaný rozbor vzorky na dusičnany.  Copyright © 2001 Slovzel   Design:
  Opt. pre Microsoft Internet Explorer 5.0
  E-mail